середа, 22 березня 2017 р.

Модуль 8
Поняття про геосервіси

Адреси сайтів
http://maps.google.com - (гугл мэпс) Карти гугл
http://wikimapia.org - (викимапия) Карти гугл + ВікіВікі
http://earth.google.com - (гугл ерс) Об’ємна модель Землі гугл
http://panoramio.ru – фотосервис з можливістю приєднання до цифрових карт.
Детальніше про соціальні Геосервіс
Найбільш відомі і поширені географічні сервіси надаються групою google.
Google Maps (Гугл Мепс) - збірна назва для додатків, побудованих на основі безкоштовного картографічного сервісу та технології, що надаються компанією Google за адресоюhttp://maps.google.com.
Сервіс представляє собою карту і супутникові знімки всього світу (а також Місяця і Марса). З сервісом інтегрований бізнес-довідник і карта автомобільних доріг, з пошуком маршрутів, що охоплює США, Канаду, Японію, Гонконг, Китай, Великобританію, Ірландію (тільки центри міст) і деякі райони Європи.
Ще один популярний Геосервіс WikiMapia - проект, який об'єднує інформацію Google Maps з технологією ВікіВікі. Заснований Олександром Корякін і Євгеном Савельєвим 24 травня 2006. Метою його є опис всієї Землі.
Переглядаючи карту WikiMapia, користувач бачить об'єкти, обмежені рамками, і може отримати текстовий опис для кожного. Редагування текстів і виділення нових ділянок карти доступно будь-якому відвідувачу сайту. Об'єкти також позначаються тегами, в режимі пошуку з'являються лише ті з них, в описі яких присутній даний тег. Шар позначок Wikimapia можна підключити до програми Google Earth.
Додаток Google Earth - окрема програма, яку можна безкоштовно завантажити з сайту http://earth.google.com і використовувати тривимірну модель Земної кулі на локальному комп'ютері. За умови постійного підключення комп'ютера до Інтернету програма надає більше можливостей для роботи з моделлю.
Як і Google Maps, програма Google Earth дозволяє переглядати знімки земної поверхні, збільшувати і зменшувати масштаб і будувати маршрути пересування.Її перевагою є тривимірне відображення земної поверхні (з урахуванням рельєфу), можливість спостереження під довільним кутом (а не тільки прямовисно зверху), поступове уточнення зображення під час завантаження більш детальних фотознімків (немає необхідності чекати перед «білими плямами», як в Google Maps) , можливість плавної зміни масштабу (а не просто вибору з декількох наперед визначених значень).
Одним з найбільш простих сайтів, з якого можна починати перше знайомство з Геосервіс, є комбінований сервіс Панорама (http://panoramio.ru). Він поєднує можливість зберігання фотографій і прив'язки їх до певної точці місцевості, а також можливість здійснювати пошук географічних об'єктів з використанням сервісу Гугл Мепс.
Географічні сервіси
Карти Google http://maps.google.com/maps
Карти Google Maps це веб-сервіс, що дозволяє за допомогою звичайного браузера шукати і переглядати карти земної поверхні. При цьому пропонується вибрати одну з трьох можливих картографічних основ (карта, супутник,ландшафт).
Цей сервіс дозволяє створювати власні карти у вигляді шару міток полігонів і кривих, що відображаються над однією з обраних основ. Вибрати засоби можна в лівій верхній частині карти - див. наступний малюнок:
При додаванні на карту мітки програма пропонує дати назву мітки і описати точку, до якої це місце належить.
Спеціальні інструменти допомагають вимірювати відстань і планувати маршрут поїздки або походу.
Google Maps дозволяє організувати спільну роботу декількох віддалених один від одного авторів над однією картою. Додавання співавторів до карти відбувається точно так само як додавання співавторів до редагованому документу Google.
Google Maps дозволяє опублікувати карту. Зображення карти в полі якого можна змінювати масштаб і пересуватися. Кожна карта отримує свою унікальну інтернет-адресу і може бути вбудована в інтернет сторінку як геовіджет За допомогою цього сервісу ми можемо ділитися своїми подорожами з усім світом, планувати подорожі, вимірювати відстані.
Планета Земля Google додаток, що працює в якості браузера для перегляду різної інформації про нашу планету. Принцип його дії побудований на використанні фотографій з супутника. З його допомогою можна отримати зображення будь-якого місця на планеті, а також переглянути його під різними кутами нахилами і масштабами збільшення. Карта, яку ви створили в додатку Google Maps, може бути передана в додаток Google планета Земля
За допомогою школярі можуть вивчати будь-який куточок Земної Кулі, вимірювати відстані, створювати власні віртуальні подорожі і обмінюватися ними зі своїми однолітками. Наприклад, до карти ми можемо додавати мітки і система самостійно додасть GPS координати точки, на яку ми вказуємо.
Ви також можете створювати та завантажувати інформаційні рівні і переглядати їх у географічному контексті.
За допомогою Google Earth учні можуть:
• Вивчати фізичні та політичні карти
• Навчатися використання карт і навігації
• Візуально вивчати історичні, новинні дані та результати опитувань.
• Створювати анотації до конкретних місць на карті і ділитися ними з іншими
• Завантажувати інформацію географічного характеру, створену іншими людьми
Якщо ми на панелі інструментів клацнемо по зображенню планети, то ми можемо перейти з перегляду зображення Землі до перегляду зображення неба http://www.google.com/sky/. При активації перегляду неба відображається область, яку видно з поточного місця розташування на поверхні Землі. Призначено для вивчення зоряного неба, спостереження сузір'їв, далеких галактик і туманностей, отримання інформації про рух планет, життєвих циклах зірок (http://earth.google.com/sky/skyedu.html ). Навчальний відео про сервіс - http://ru.youtube.com/watch?v=gX9MeF2Au9

вівторок, 21 березня 2017 р.

  

 Модуль 7. Знайомство та робота з фотосервісами.

     Програма та сервіс Picasa. Редагування фотографій, створення веб-альбомів. Перегляд прикладів застосування сервісу Створення альбомів Picasa на власному комп’ютері. Редагування зображень Пошук зображень та створення Веб-альбомів на сервісі Пікаса Редагування веб-альбомів Розміщенняпосилань на веб-альбоми в блог, на вікі 

   Програма та сервіс Picasa. Редагування фотографій, створення веб-альбомів
Увага! Для того, щоб почати роботу з використання сервісу Picasa необхідно мати акаунт на gmail.com.

   Знайомство з можливостями сервісу Picasa.
Завантаження програми Picasa.

На головній сторінці Google http://www.google.com.ua оберіть пункт Ще, потім і багато іншого»




Знайдіть в розділі Спілкування та обмін інформацією Picasa Програма з пошуку та редагування малюнків і фотографій та завантажте його, якщо на вашому комп’ютері він ще не завантажений. Після завантаження на Робочому столі з’являється ярлик Picasa3.

Створення альбому на власному комп’ютері

Завантажте програму Picasa3, клацнувши на ярлику програми на Робочому столі.

У вікні Picasa3 - бібліотека фотографій на вашому комп’ютері з альбомами та папками, які розташовані за хронологією.




Натисніть кнопку Создать новый альбом », у вікні Свойства Альбом введіть назву вашого альбому "Мої захоплення". Далі можна ввести коментар у віконці Описание ( необов’язково), наприклад: Фотографії до Модуля 7.
Увійти на сервіс Picasa ви можете як з програми Picasa, так і з сторінки www.google.com .

Варіант 1. Якщо програма Picasa відкрита на вашому комп’ютері, натисніть кнопку Вхід до веб-альбомів Picasa » , введіть свій акаунт.

Варіант 2. Завантажте www.google.com , натисніть в верхньому меню посилання Ще, потім оберіть Фотографії. Після входу до сервісу відкривається головне вікно Початок роботи з веб-альбомами Picasa.

Крок 1. Пошук фотографій на сервісі.

Здійсніть пошук всіх фото за певною міткою. Для цього введіть ключове слово у вікно пошуку (праворуч зверху) і натисніть Поиск.

Є знайомі? 

Крок2. Завантаження фото на сервіс. 





1. Натисніть кнопку Загрузить, введіть назву веб-альбому, який ви створюєте. Веб-альбом повинен бути загальнодоступним.

2. Передавання фотографій з вашого комп’ютера до веб-альбому можна виконати звичайним способом за допомогою простої веб-форми для завантаження, в якій потрібно слідувати за вказівками.

3. Після завершення передавання клацніть посилання Перегляд в мережі, якщо ви завантажуєте фото з програми Пікаса. Буде відкрито веб-альбом.
4. Для додавання фотографій з програми Picasa в веб-альбом утримуючи клавішу Ctrl, оберіть декілька фотографій, натисніть кнопку Завантаження, в вікні обрати Створити новий веб-альбом або Додати в існуючий веб-альбом, оберіть назву альбому, натисніть Ok.

Ви можете повністю сформувати альбом на своєму комп’ютері в програмі Пікаса і, вибравши його (він має бути активним), передати увесь його на сервіс, натиснувши кнопку Веб-альбом внизу головного вікна програми. Потім слід заповнити вікна форми і слідувати за вказівками.

Увага! Крім фотографій на сервісі можна розміщувати веб-альбоми малюнків, які були попередньо відскановані. Перед розміщенням відсканованих малюнків не забудьте спочатку зменшити розміри зображень, оскільки скановані зображення зазвичай мають великі розміри

понеділок, 20 березня 2017 р.

Модуль 6

   Створення календаря

Створення календаря, додавання і опис подій, публикація календаря
Календарь Google спільне планування діяльності
Сучасні мережні офісні засоби дозволяють спільно планувати діяльність і створювати розклад діяльності, у якому враховуються плани інших людей і цілих груп.
У календарі Google існують можливості для об'єднання найрізноманітніших календарів. Перш за все, потрібно пам'ятати, що календарів у цій системі може і повинно бути багато. У кожному календарі можна планувати заходи, пов'язані з певною сферою діяльності.
Якщо ви зайшли в свій Gmail-акаунт, то «Календар» доступний вам за посиланням у верхній лівій частині екрана.
Створити новий календар можна використовуючи кнопку «Додати». На наступному малюнку показані можливості по створенню нового і додаванню вже існуючих, іноді створених іншими людьми, календарів.
Співробітництво при використанні календарів Google
Всі календарі, які створює автор, доступні йому для редагування і спостереження. Він може додати до кожного календарем опис і визначити рівень доступу. Відкриті календарі відкриті не тільки для свого господаря, але і для читачів. Такі календарі зручно використовувати для організації спільної роботи групи. Крім того, можна відкривати доступ до календаря тільки одному або декільком друзям - користувачам Gmail.
Ви створите 2 календаря: один стосуватиметься вашого класного колективу, інший – дистанційного навчання та спільної діяльності.
Продумайте зміст заповнення календарів подіями, важливими датами.
Спільний календар важливих подій нашої спільноти – творчих вчителів, які використовують інформаційно-комунікаційні технології, працюють за програмами освітніх ініціатив Intel.
Вкажіть, наприклад, дату виховних заходів, екскурсій, запланованих проектів, що Ви збираєтесь реалізувати (чи розпочати роботу над ними) та інших важливих подій. Добре було, щоб Ви обрали час онлай-зустрічей учасників цього дистанційного курсу після завершення навчання для обміну новими здобутками, цікавими повідомленнями один одному.
Створення спільного календаря
Для того, щоб його створити ми обрали команду «Створити». Дали назву календарю . Потім перейшли на вкладку «Налаштування» .
Далі, у вікні, що відкрилось Спільно використовувати цей календар .
В наступному вікні, в полі Особа додали перелік учасників дистанційного курсу через коми. Обрали параметри дозволу «Вносити зміни ТА керувати спільним використання». Натисли кнопку «Додати особу» та внизу ще одну кнопку«Зберегти».
Налаштували зручний для себе спосіб сповіщення подій, запланованих спільно в календарі (через СМС чи електронною поштою та інш.) 
В календарі «Спільнота творчих вчителів Дніпропетровщини» ми можемо разом планувати наші дії. Своріть хоча б одну подію в цьому календарі (наприклад, щосереди спілкуватись в ЖЖ, один раз на місяць провести он-лайн педраду).
За аналогією Ви можете створити кілька календарів (Рис. 5), налаштувати параметри в «Деталях календаря» (публічний він буде чи закритий та інш.); впровадити один з календарів (Мій клас) в блог для публічного перегляду батьками й учнями подій, що Ви запланували.
Створіть ще 1 календар, який стосуватиметься подій у вашому класі. Налаштуйте його для спільного доступу і надайте право лише для перегляду всіх деталей та подій тьюторам та учасникам дистанційного курсу.
Створення події
​ На вертикальній панелі керування натисніть посилання Створити подію. Заповніть необхідні поля та збережіть 
​ Інший спосіб додавання події – надшвидкий. Наповнювати Ваш календар заміткам дуже просто. Натисніть лівою кнопкою миші на робочій області (обравши день і час, вівторок, 10.00). У вікні, що з’явиться, введіть назву події чи нагадування зі списку у полі Календар оберіть назву календаря чи свою електронну скриньку,  натисніть Створити подію.


пʼятниця, 17 березня 2017 р.

     Модуль 5
      Створення власного сайту та основи ефективного пошуку інформації
Картинки по запросу картинки  Створення власного сайту

    Створила власний сайт на платформі Google. Розробила його  та вела. Організували спільну діяльность через використання сайтів Пошук інформації. Ознайомилися з основами ефективного пошуку інформації. Формували пошукові запити, визначали сферу пошуку 
Картинки по запросу картинки  Створення власного сайту
Алгоритм створення сайту на GOOGLE
  • ввійти у власну електронну скриньку на gmail.com
  • вибрати Сервіси ... Сайти
  • натиснути Створити
  • вибрати шаблон
  • Вказати назву сайту
  • вибрати тему
  • підтвердити "Я не робот"
  • натиснути вгорі Створити
  • додати інформацію на сторінки сайту
  • натиснути вгорі Зберегти

четвер, 16 березня 2017 р.

Модуль 4
   Технологія Вікі
    Сьогодні познайомилася з поняттям про соціальні сервіси Веб 2.0. 

Вікі-технології

Вікі-технології - це процес формування системи пов'язаних один з одним інформаційних матеріалів в Інтернеті, в якому може взяти участь будь-який користувач Мережі. Ці технології дозволяють колективно розробляти, редагувати, зберігати, структурувати і реструктурувати тексти, гіпертексти, мультімедіафайлов і т.д. без знання основ програмування або якихось спеціальних прийомів гіпертекстової розмітки. Основними властивостями вікі-технологій, які забезпечили широке поширення цих технологій і сприяли швидкому зростанню їхньої популярності, є:
• можливість формувати спільноти користувачів (авторів і редакторів інформаційних матеріалів) і регулювати їх спільну роботу;
• можливість редагувати інформацію безпосередньо в програмі-браузері;
• здатність зберігати всі версії редагованих інформаційних матеріалів, починаючи з моменту їх створення;
• можливість оперативно встановлювати смислові зв'язки між редагованими файлами за допомогою гіперпосилань і зберігати цілісність гіперпосилань при реструктуризації інформаційного простору;
• простота і зручність програмних засобів вікі-розмітки.

    Створила аккаунт на вікі-порталі. Представлили його системі. Оформили власні сторінки. Форматували текст статті. Завантажували зображення. Вставляли зображення. Створювали власний підпис. Поняття Вікі-Шаблону. Створювали Вікі-статті про школу. Робили посилання між статтями. Обговорювали в Вікі. Використовували он-лайн платформи. Створювали  інтерактивні вправи.

середа, 15 березня 2017 р.

Модуль 3

Створення блогу-щоденника
Блоги на Blogger. Створення блогу. Розробка та його ведення. Організація спільної діяльності через використання блогів. Створення блогу-щоденника команди школи у проекті. Налаштування блогу. Зовнішні посилання в вікі. Посилання з вікі-сторінки школи на блог, посилання з сторінки проекту на блог. Поняття про теги.

Основні теоретичні відомості. 

Блог (також блоґ, англ. blog, від web log, «мережевий журнал чи щоденник подій») — це веб-сайт, головний зміст якого — записи, зображення чимультимедіа, що регулярно додаються. Для блогів характерні короткі записи тимчасової значущості. 

Блогерами називають людей, які є авторами блогів. Сукупність усіх блогів в Інтернеті створює блогосферу. Популярність блогосфери обумовлена насамперед можливістю використання таких недоступних раніше інструментів, як RSStrackback та ін. За версією газети «Вашингтон профайл»(англ. Washington Profile), першим блогом вважають сторінку Тіма Бернса-Лі, де він, починаючи з 1992 року, публікував новини. Широке використання блогів розпочалося з 1996 року. У серпні 1999 року комп'ютерна компанія «Pyra Labs» із Сан-Франциско відкрила сайт Blogger. Це була перша безкоштовна блогова служба. Згодом Blogger був викуплений компанією Google

Типова анатомія блога
Вміст блога можна уявляти собі як стрічку, на якій в хронологічному порядку згідно з датами їхньої публікації блогером йдуть дописи, так званіпости, один за одним. Оскільки з часом у блозі накопичується багато постів, зазвичай, ця стрічка займає кілька веб-сторінок, так що найновіший пост займає верхню частину першої сторінки, і чим давніше, тим нижче від нього містяться попередні пости, скажімо всі пости за останній тиждень, друга сторінка тоді присвячена постам за тиждень до того, третя сторінка ще давнішим, і так далі. Як правило сторінки блога також містять посилання на архів блогу, тобто на попередні пости згруповані по місяцях і роках. Отже навігація блога в хронологічному порядку є дуже легкою.
Окрім того у багатьох системах блогування можливо призначати категорії постам. Ці категорії відбивають тематику постів, як наприклад, «програмування», «поетика», «сімейні справи» і таке подібне. Тоді відвідувачі блога, які цікавляться думками блогера щодо програмування можуть за посиланням на цю категорію перейти до всіх існуючих постів автора, присвячених цьому предмету.
Типово окремий пост у блозі має заголовок, дату публікації, власне, зміст, який складається з гіпертексту (думки автора, цитати, тощо), посилань на інші сайти та блоги в Інтернеті, інколи зображень чи навіть відео. Також пост містить коментарі до нього залишені відвідувачами та просту веб-форму, за допомогою якої, вони долучають ці коментарі.


Різновиди блогів 

За автором (авторами): 

Особистий (авторський, персональний) блог — ведеться однією особою (як правило – його власником); 

«Примарний» блог — ведеться від імені чужої особи невизначеною персоною; 

Колективний або соціальний блог — ведеться групою осіб за правилами, які визначає власник;
Корпоративний блог — ведеться усіма співробітниками однієї організації;


За наявністю /виду мультимедіа: 

Текстовий блог — блог, основним контентом якого є тексти; 

Фотоблог — блог, основним контентом якого є фотографії; 

Музичний блог — блог, основним контентом якого є музичні файли; 

Подкаст і блогкастинг — блог, основний контент якого надиктовується та викладається у вигляді MP3-файлів; 

Відеоблог — блог, основним контентом якого є відеофайли; 

За особливостями контенту: 

Контентний блог — блог, який публікує первісний авторський контент; 

Мікроблог - блог, дописами в якому є короткі щоденні новини з власного життя користувачів 

Моніторінговий блог — блог, основним контентом якого є відкоментовані посилання на інші сайти чи блоги; 

Цитатний блог — блог, основним контентом якого є цитати з інших блогів; 

Сплог — спам-блог; 

За технічною основою: 

Stand-alone блог — блог на окремому хостингу та рушії (CMS); 

Блог на блог-платформі — блог, який ведеться на потужностях блог-служб (LiveJournalLiveInternet та ін.); 

Моблог — мобільний блог, який наповнюється з мобільних чи портативних пристроїв; 

Роль та популярність блогів
Надзвичайна популярність блогів зумовлена двома головними обставинами: по-перше, публікувати інформацію в Інтернеті за допомогою блогів досить легко — фактично, створення нового посту зводиться до набирання його тексту у відповідному полі та відправки його на сервер шляхом натисканням кнопки «Публікувати» (англ. англ. - Publish) або подібної, і все, після цього пост зберігається на сервері, який автоматично формує веб-сторінки, різні посилання, додає стиль форматування, тощо (такі серверні програми називаються системами управління змістом – англ. - Content Management Systems або CMS). Тому користуватися блогом не важче, ніж простим текстовим редактором. Друга причина – це моментальна доступність в Інтернеті опублікованої інформації, тим більше, що існують декілька безкоштовних блогових платформ (наприкладWordpress абоLivejournal), де будь-хто може зареєструватися та вести свій блог. Блоги періодично скануються Інтернет-пошуковиками, такими якGoogle, Yahoo!, та ін.
Саме з цих характеристик – мобільності та доступності блогів - випливає їх визначна роль у творенні інформаційного суспільства, реалізації свободи слова, боротьбі за права людини у світі, та й просто у комунікації та обговоренні будь-яких ідей поміж людьми. Визнанням великої соціальної ролі блогосфери у боротьбі за права та свободи людей стала нещодавня публікація так званого «Довідника блогерів та кібер-дисидентів» (Handbook for Bloggers and Cyber-dissidents) асоціацією «Репортери без кордонів» (Reporters without Borders), котрий є вільним для використання та розповсюдження і служить прекрасним введенням як до основ ведення блогу і різних його аспектів, так і до застосування блогів у якості зброї для боротьби з тоталітарними урядами та цензурою загалом. Також як один з багатьох прикладів соціальної ролі блогів можна вказати відомийInterdictor’s блог на LiveJournal, який був присвячений урагану «Катріна» і вівся хлопцем, який залишився у Новому Орлеані і кожні кілька годин сповіщав про розгортання трагічних подій, що у той час сприяло підбуренню суспільної думки проти занадто повільної реакції Білого Дому.
Більшість блогів приватного характеру мають інтерес лише для невеликої групи людей, які можуть бути знайомі з автором або цікавляться його думками та коментарями щодо подій у світі, фахової діяльності, родинного життя, мистецтва, тощо. Тільки деякі з них стають відомими блогерами, нові пости яких можуть отримувати десятки або сотні коментарів.


Ведення блогу 

Термін "Блог" - blog - походить від англійського слова, що позначає дію - Web-logging або блогінг - вхід у Всесвітню павутину або веб, в якій людина веде свою колекція записів. Як правило, це особисті записи, що нагадують щоденник. Часто в записах містяться анотовані посилання на інші ресурси, опубліковані в мережі. 

Кожне повідомлення, опубліковане всередині блогу, має свій URL - адреса, по якому до повідомлення можна звернутися. 

Ці прості ознаки - постійність посилання грають важливу роль при встановленні відносин між людьми й повідомленнями. Якщо у повідомлення немає постійного адресу, то воно не має статусу мережевого документа. На таке повідомлення не можна послатися з іншого мережевого документа, і воно не може бути знайдено програмними агентами. 

Простота публікації, ясна метафора щоденних записів у мережевих щоденниках забезпечили велику кількість нових авторів. Крім того, з'ясувалося, що люди із великим інтересом читають новини і замітки, підготовлені не в цілях реклами, а від власного імені. Ясність і доступність блогу викликають інтерес багатьох дослідників, які розглядають його як варіант особистого освітнього простору. У блозі прийнятий зворотний порядок запису. Найсвіжіші записи публікуються зверху. Для ведення блогу потрібен тільки доступ до мережі і бажання представляти свої матеріали. Як правило, автором записів у блозі є одна людина. Автори декількох блогів часто об'єднуються у соціальну мережу, відстежують записи один одного, залишають відгуки і замітки на полях чужих щоденників. 

Мережевий щоденник використовується в різних цілях: 

Блог служить своєрідним персональним інформаційним помічником, що зберігає записи та посилання. 

Це такий помічник для письма та роздуми з допомогою комп'ютера. 

Блог використовується як середовище для записів подій власної наукової, ділової чи особистої життя, яка може робитися для себе, своєї родини або друзів. 

Багато хто вважає, що така форма більш зручна, ніж розсилка масових повідомлень по електронній пошті. 

Блог може бути використаний як середовище для мережевої спільноти. 

Таке використання блогу цілком допустимо і виправдано, оскільки багато блогів мають додаткові переваги перед форумами: можливість публікувати в тексті повідомлення мультимедійні і html-фрагменти, можливість перехресних зв'язків між кількома гілками дискусій. 

Блог може бути використаний у педагогічній практиці наступним чином: 

  • Робочі і не дуже робочі записки директорів і вчителів. Як правило, учні та вчителі зустрічаються один з одним в умовах обов'язкової шкільної середовища, коли і ті і інші виконують визначені суспільством ролі. Що хвилює вчителя і директора школи в звичайній, реальному житті за стінами школи? Через технологію Живого Журналу вчитель і директор може дати учням та їхнім батькам доступ до світу неофіційного навчання. 

  • Шкільні щоденники 21 століття. Для багатьох школярів ведення мережевих щоденників перетворилося на звичайну практику. Ми можемо знайомитися з життям наших учнів, спостерігаючи їх мережеву активність. 

  • Веб-сайти школи, побудовані на технології блогів. Blogger дозволяє не тільки публікувати повідомлення, але і налаштовувати зовнішній вигляд блогу і додавати до блогу різні інформаційні ресурси. Це робить сервіс зручним майданчиком для освітнього сайту. 


Блоги на Blogger 

Ми починаємо роботу над своїм блогом стандартно із вкладки «Всі продукти». На сторінці сервісів ми вибираємо значок блогера  і потрапляємо на сторінку сервісу Blogger (http://www.blogger.com/). Створення блогу відбувається на сторінці http://www.blogger.com/create-blog.g - тут пропонується вказати назву блогу, його адресу та опис. 

Блоггер дозволяє своїм користувачам заводити будь-яке число блогів. Управління блогами ведеться через блок налаштування